Οι Γερμανοί δεν αντέχουν να χάνουν από Ελληνες - Η αγενής συμπεριφορά του φιναλίστ στον τελικό του πινγκ πονγκ απέναντι στο νικητή Γ. Σγουρόπουλο

O Γιάννης Σγουρόπουλος κέρδισε στον τελικό του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πινγκ πονγκ, στην κατηγορία κάτω των 21 ετών, τον Γερμανό Γκέριτ Ένγκεμαν με 4-3 σετ και στέφθηκε πρωταθλητής Ευρώπης.

Μόλις ο αγώνας τελειώνει και ο Γιάννης Σγουρόπουλος κερδίζει το έβδομο σετ και τον τίτλο, ο Έλληνας πρωταθλητής, αφού αγκαλιάζει τον προπονητή του, πηγαίνει να δώσει το χέρι του στον αντίπαλό του.

Μόνο που o Γερμανός αθλητής δεν του έδωσε καμία απολύτως σημασία όπως μπορείτε να δείτε από το 16ο λεπτό και μετά:

Η συμπεριφορά του Ενγκεμαν προκάλεσε αρνητικά σχόλια ενώ ο ίδιος έσπευσε λίγο αργότερα να δικαιολογηθεί λέγοντας πως ήταν απογοητευμένος από την ήττα του και στη συνέχεια από τον εαυτό του για τη συμπεριφορά του απέναντι στο Γιάννη Σγουρόπουλο, τον οποίο και συνεχάρη λίγο αργότερα.